دسته‌ها
وبلاگ

چند ترفند ساده برای افزایش سرعت ویندوز ۱۰

چند ترفند ساده برای افزایش سرعت ویندوز ۱۰

چند ترفند برای افزایش سرعت ویندوز 10

ممکن است سرعت کامپیوتر شما به میزان قابل توجهی آهسته شده باشد و این کاهش سرعت برای شما آزاردهنده باشد. شما به این منظور می توانید رم کامپیوترتان را افزایش دهید یا هارد قدرتمندتری خریداری نمایید , اما این فرآیندها هزینه بر هستند و پیش از  اقدام به تعویض قطعات سیستم , در قدم نخست برای بهبود عملکرد کامپیوترتان می توانید با انجام چند ترفند ساده , سرعت لپ تاپ و یا کامپیوتر شخصی خود را افزایش دهید. در ادامه می توانید با استفاده از این ترفندها سرعت سیستم خود را بدون صرف هزینه های اضافی , بهبود دهید. با ترفندها همراه باشید!

1- کامپیوتر خود را ریست کنید :

بسیاری از کاربران برای دسترسی هرچه سریع تر به عملکردهای رایانه شخصی خود , سیستم را در حالت “Sleep” قرار می دهند. بهتر است هر چند وقت کامپیوتر خود را راه اندازی مجدد کنید. اگر سرعت کامپیوتر شما بسیار پایین است , بهتر است که این کار را هر روز انجام دهید.

2- قابلیت عملکرد بالا را فعال کنید :

ویندوز رایانه های رومیزی در حالت پیش فرض بر روی حالت ذخیره انرژی می باشد و همین مورد باعث عملکرد رایانه با سرعت پایین تر می شود. شما می توانید با مراجعه به بخش Control Panel> Hardware and sound < Power Options  و سپس انتخاب گزینه High performance  , سرعت سیستم خود را افزایش دهید.

چند ترفند برای افزایش سرعت ویندوز 10

3- نرم افزارهای بدون استفاده استارت آپ را غیرفعال کنید :

بسیاری از نرم افزارهایی که بر روی کامپیوتر شما نصب شده اند , پس از هربار راه اندازی ویندوز , به صورت خودکار اجرا می شوند و این فرآیند می تواند سرعت راه اندازی رایانه شما را به میزان زیادی کاهش دهند. پیشنهاد می شود که نرم افزارهای بدون استفاده را از استارت آپ ویندوز غیرفعال سازید تا تجربه بهتری را در کار با ویندوز خود داشته باشید.

4- بخش راهنمایی ویندوز 10 را غیرفعال کنید :

ویندوز 10 , در زمان استفاده از بخش های مختلف ویندوز , راهنمایی هایی را برای استفاده بهتر از آن بخش در اختیار کاربران قرار می دهد. نمایش پیام های پی در پی توسط ویندوز , می تواند یکی از دلایل کاهش سرعت رایانه باشد. پس می توانید با غیرفعال سازی این بخش , سرعت ویندوزتان را بهبود بخشید. برای غیرفعال سازی این امکان باید به بخش Start > Settings > System, > Notifications & actions مراجعه کنید و پس از آن گزینه Get tips, tricks, and suggestions as you use Windows را انتخاب نمایید تا قابلیت نمایش نوتیفیکیشن های ویندوز 10 غیرفعال شود.

چند ترفند برای افزایش سرعت ویندوز 10

5 – درایو اصلی هارد دیسک را پاکسازی نمایید :

اگر فضای درایو اصلی ویندوز شما پر شده باشد , سرعت رایانه شخصی شما پایین می آید. پس بهتر است فایل های اضافی آن را حذف کنید و یا به درایوهای دیگر هارد دیسک منتقل سازید.

6 – بدافزارها را بررسی و حذف کنید :

گاهی اوقات نصب نرم افزارهای مخرب بر روی سیستم عامل می تواند سرعت ویندوز شما را کاهش دهد. بهتر است با استفاده از یک نرم افزار آنتی ویروس , کامپیوتر خود را اسکن کنید تا از عدم وجود بدافزار بر روی آن مطمئن شوید. قطعا حذف بدافزارها می تواند سرعت رایانه شما را افزایش دهد.

اگر تمام موارد بالا را انجام داده اید و کماکان سیستم عامل شما کند است , پس به نظر می رسد که زمان ارتقاء سخت افزار رایانه شما فرارسیده باشد.

فروش استوریج
هارد اکسترنال
هاست ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =