دسته‌ها
وبلاگ

با این ترفند سرعت اینترنت خود را در ویندوز ۱۰ بالا ببرید

با این ترفند سرعت اینترنت خود را در ویندوز ۱۰ بالا ببرید

ویندوز 10 دارای یک قابلیت با نام Window Auto Tuning است که به واسطه ی آن عملکرد نرم‌افزارهایی که از برخی داده ها برای انتقال استفاده می کنند را بهبود ببخشد! اگرچه قابلیت Window Auto Tuning بسیار خوب است و عملکرد نرم افزار های اینترنتی را بهبود می بخشد، اما فعال بودن آن موجب اعمال محدودیت بر روی سرعت اینترنت شما و در نتیجه کاهش محسوس سرعت اینترنت در ویندوز 10 می شود. برای غیرفعال کردن این ویژگی و برداشتن محدودیت های سرعت اینترنت در ویندوز 10 که حاصل آن افزایش سرعت شما است، ترفندی ارائه داده ایم که انجام آن از طریق خط فرمان یا همون CMD انجام می شود. در ادامه همراه ترفندها باشید.

 

آموزش لغو محدودیت و افزایش سرعت در ویندوز 10

برای اینکه بفهمیم بر روی اینترنتمون در ویندوز 10 محدودیت اعمال شده (ویژگی Window Auto Tuning فعال است) کافیست به CMD مراجعه کرده و در صورت فعال بودن، آن را غیر فعال کنیم. برای این منظور:

 

گام اول: ابتدا در کادر جستجو عبارت Cmd را وارد کنید.

گام دوم: از نتایج نمایش داده شده بر روی گزینه Command Prompt راست کلیک کرده و گزینه Run as administrator را انتخاب کنید.

 

 

گام سوم: اکنون دستور زیر را در محیط خط فرمان وارد کرده و Enter بزنید:

netsh interface tcp show global

گام چهارم: با انجام مرحله قبلی، بخشی با نام TCP Global Parameters در خط فرمان برای شما نمایان خواهد شد. در این بخش به دنبال گزینه Receive Window Auto-Tuning Level بگردید.

گام چهارم: در جلوی گزینه Receive Window Auto-Tuning Level یک عبارت نوشته شده است. اگر عبارت مورد نظر normal بود یعنی ویژگی Window Auto Tuning فعال است و بر روی اینترنت شما محدودیت قرار گرفته است.

 

 

گام پنجم: برای غیرفعال کردن ویژگی Receive Window Auto-Tuning Level که میزان سازی خودکار نیز نام دارد کافیست دستور زیر را در خط فرمان وارد وEnter کنید:

netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled

 

 

گام آخر: در صورتی که مراحل بالا را درست انجام داده باشید، با پیغام OK روبه رو خواهید شد.

 

نکته: در صورتی که قصد دارید ویژگی غیرفعال شده را دوباره فعال کنید، کافیست دستور زیر را در محیط خط فرمان وارد و Enter بزنید:

netsh int tcp set global autotuninglevel=normal

 

آیا با استفاده از ترفند بالا، تغییری در سرعت اینترنت خود احساس کرده اید؟ در بخش دیدگاه ها همراه ترفندها باشید.

فروش استوریج
هارد اکسترنال
هاست ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 11 =